Король танців не може бути легким. Віденський (він же швидкий) вальс, надскладний у виконанні. Адже потрібно мати взаєморозуміння в парі та витонченість у кроках і лініях. Підтягнутий корпус, закрита позиція і плавність зобов'язані бути присутніми.
Фокстрот - буржуазний шик і нестримні веселощі великої епохи
FOXTROT MUSIC FOR BALLROOM DANCING ONLINE - uk-ballroom.co.uk/music/
Фокстрот почав свою переможну ходу світом у 1912 р. Його батьківщина - США. Назва танцю промовиста і означає "швидкий лисячий крок". Пік популярності як музики, так і танцю припав на 1940-ті. До СРСР танець завезли з Парижа. Він був украй популярний в епоху НЕПу. Гламурний фокстрот став символом 20-х років XX ст.
Існує кілька видів фокстроту, для кожного з яких використовується свій особливий музичний супровід:
квікстеп (найшвидший різновид танцю і музики цього стилю, розвивався під сильним впливом джазу і чарльстона, його ритм 50-52 тактів за 1 хвилину);
слоуфокс (повільна версія танцю, вирізняється плавними витонченими рухами, його ритм 28-30 тактів на хвилину);
сошіал (називають "народним" фокстротом, виконується на місці, не вимагає великого залу і особливих навичок, досить активний).
Музика для фокстроту - це часом абсолютно протилежні за стилем і темпом композиції. Вони бувають повільні, дуже енергійні та томно-ліричні. Загалом музика вважається маршеподібною, з чітким ритмом 4/4. Композиції вирізняються розмаїттям ритмічного малюнка, причому в одній композиції можуть поєднуватися повільні та швидкі фрагменти.
Фокстрот справив помітний вплив на класичну музику. Його мотиви можна зустріти в заключній частині "Першого фортепіанного концерту" та "Сюїті № 1" Д. Д. Шостаковича, в опері "Джанні Скіккі" Дж. Пуччіні та в "Сюїті" з музики до художнього фільму "Час, уперед" Г. Свиридова.
Найвідоміші фокстроти у світі, композитори та музичні колективи
До числа найвідоміших фокстротів у світі належать такі музичні композиції:
"Бублички" (виконувалися знаменитим Л. О. Утьосовим, автори слів і музики невідомі);
"Джон Грей" (композитор - Матвій Блантер, автор слів - Володимир Мосс, з'явився на світ у 1923 р.);
"На карнавалі" (аранжування композиції Гаррі Воррена Go into Your Dance від Олександра Варламова, 1935 р.);
"Алілуя!" (Вінсента Юманс, 1927 р.);
"Квітучий травень" (Артур Полонський, 1932 р.).
Цікаво, що фокстроти дуже любив С. В. Рахманінов, відзначаючи їхній своєрідний і неповторний ритм. Недолюблювали їх М. А. Булгаков і М. Горький, вважаючи цинічними.
Проте фокстрот залишається популярним танцем, а музика для його супроводу - незмінно актуальною. І це не дивно, адже танець входить до стандарт-програми європейських танців.